18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Tërmet i fuqishëm në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Një tërmet me magnitudë 5.5 të shkallës rihter goditi Maqedoninë e Veriut. Lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë dhe në Shqipëri.

Mësohet se tërmeti kishte si epiqendër fshatin Leunovë, 17 kilometra në jug-perëndim të Gostivarit. Tërmeti kishte thellësinë 10 km.

Sipas raportimit të mediave atje deri tani nuk ka dëme në njerëz dhe dëme materiale.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në disa qytete të Kosovës si në Prizren, Kaçanik, Ferizaj, Gjilan dhe Prishtinë.

Më Shumë

Muriqi e Muslija në mesin e superyjeve evropiane

Performanca e shkëlqyer e dyshes së Kosovës në duel me Qipron, Vedat Muriqi dhe Florent Muslija nuk ka mundur t’i ik syve të UEFA...

Meriton Korenica fiton çmimin ‘Ylli i javës’ në Albi Mall Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Albi Mall , vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës” pas çdo xhiroje...

Lajmet e Fundit