16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Theren me thikë dy persona në Prizren

Policia e Kosovës njoftoi se dy persona janë sulmuar me thikë nga persona të panjohur në Prizren të dielën mbrëma.

Sipas policisë, njëri prej viktimave po trajtohet në Spitalin e Prizrenit, e të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe gjenden në arrati.

Rasti është nën hetim nga njësitet policore, i iniciuar si “vrasje në tentativë”.

“Raportohet se persona të panjohur i kanë sulmuar fizikisht me thikë dy viktimat meshkuj kosovarë duke u shkaktuar lëndime trupore. Njëri prej viktimave është duke u trajtuar në spitalin e Prizrenit ndërsa të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe gjenden në arrati. Rasti nën hetime nga njësitë relevante policore”, thuhet në njoftimin e plotë.

Muriqi për ndeshjen që u ndërpre në Rumani: Pse po përzihet politika në futboll – pse mos të jetojmë në paqe

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për ballafaqimin me Rumaninë pasi ndeshja u ndërpre për gati një orë pasi lojtarët kosovarë...

Burdushi kërkoi që ta shtynte shkuarjen në burg, gjykata i jep përgjigje

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka refuzuar kërkesën Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi” për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit me burgim. Burime të “Betimit...

Lajmet e Fundit