11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Totaj për shtëpinë që e rrënuan në transitin e ri: Banorët do ta kenë më të lehtë qasjen në qytet

Një shtëpi është rrënuar gjatë ditës së sotme në rrugën e re transitore që lidh magjistralen Prishtinë dhe Gjakovë.

Kështu ka njoftuar Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj.

“Në bashkëpunim me familjen dhe pronarët, sot u rënua shtëpia në rrugën e re transitore që lidh magjistralen për në Prishtinë dhe Gjakovë, nga hyrja e lagjes “Dardania” për në “Arbanë””- ka njoftuar Totaj në Facebook.

Kryetari i Prizrenit shtoi se segment rrugor do ta bëjë shkarkimin e trafikut në Prizren dhe do të shërbejë për qasje më të lehtë e më të shpejtë të banorëve të kësaj zone në qytet.

Më Shumë

MPB thotë se nga java tjetër do të furnizohen me material shtesë për dokumentet personale

Në fillim të muajit prill, në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) do të arrijë kontingjenti i ri me material shtesë për furnizimin me...

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Lajmet e Fundit