18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Prishtina-Trepça, super finalja e Kupës në Rahovec

Finalja e Kupës së Kosovës në Rahovec do të dhurojë një super ndeshje mes Trepcës dhe Sigal Prishtinës, dy skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës.

 

Mitrovicasit për të depërtuar në finale mposhtën Vëllaznimin dhe Rahovecin, kurse prishtinasit eliminuan Bashkimin dhe Golden Eagle Yllin.

Të dy skuadrat janë në formë të mirë dhe pritet një super përballje në Rahovec, ku po zhvillohet Final 8.

‘Xehetarët’ dhe bardhekaltrit ishin ndeshur edhe në finale të Superkupës, që përfundoi me triumfin e kryeqytetasve.

Mitrovicasit janë fitues aktual të kësaj gare, ndërsa në përgjithësi e kanë fituar pesë herë Kupën, kurse prishtinasit kanë fituar 15 herë, për herë të fundit më 2021 në Therandë.

Gjithashtu do të jetë një përballje interesante mes trajnerëve turk, Engin Gencoglu të Trepcës dhe Ahmet Kandemir të Sigal Prishtinës.

Ndeshja zhvillohet nesër nga ora 17:00 në “Mizahir Isma”, ndërsa interesimi për këtë sfidë është i jashtëzakonshëm.

 

Më Shumë

Kurti: Pala serbe po i ik nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se sot në Ohër është arritur marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e marrëveshjes mbi propozimin evropian.   Megjithatë i...

E reja shpik historinë dhe i akuzon për përdhunim, 3 meshkujt tentojnë të bëjnë vetvrasje

Tre burra që u akuzuan në mënyrë të rreme për përdhunim nga një grua që gënjeu se ishte viktimë e një të akti të...

Lajmet e Fundit