13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Totaj shpreh mirënjohje për Luksemburgun që po përkrah Prizrenin në projekte të ndryshme

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur shefin e misionit të Luksemburgut në Kosovë, Eric Dietz, me të cilin ka diskutuar për marrëdhënie bilaterale dhe bashkëpunime në fushën e kulturës e të sportit.

Kryetari Totaj ka shprehur mirënjohjen për kontributin e vazhdueshëm të Luksemburgut dhe mbështetjen në projekte të ndryshme të komunës së Prizrenit.

Më Shumë

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi dy mijë e 100 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2140 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Vazhdojnë punimet në oborrin e SHMU “Gani Saramati” në Prizren

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se po vazhdojnë punimet në oborrin e SHMU "Gani Saramati" në Prizren. Gjatë këtyre punimeve, janë ndërtuar parkingje të reja,...

Lajmet e Fundit