13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Totaj thotë se fshati Tupec ka mungesë të ujit të pijes

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, është takuar me kryetarin e fshatit Tupec të Hasit, me të cilin ka biseduar rreth problemeve të mungesës së ujit të pijes dy javët e fundit.

“Edhe përkundër ekzistimit të rrjetit të ujësjellësit përsëri ujë nuk ka, dhe për më tepër askush nga qeveria lokale në Prizren fare nuk kontakton me lagje e cila i ka mbi 200 shtëpi dhe mbi 1000 banorë. Banorët kanë mbledhur nënshkrime dhe mendojnë të kyçen në furnizim me ujë nga Radoniqi i Gjakovës”, ka shkruar Totaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Më Shumë

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, shënoi Ditën Ndërkombëtare të Boshnjakëve

Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me pjesëtarë të komunitetit boshnjak dhe të Shoqërisë Kulturo-Artistike “Šarski Behar” në Prizren, shënuan sot 28 shtatorin – Ditën...

Lajmet e Fundit