10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Tottenham pranon ofertën e Bayern Munich për Harry Kane

Tottenham dhe Bayern Munich kanë arritur një marrëveshje parimore për Harry Kane, raportojnë mediat britanike.

Klubet kanë qenë në bisedime për disa javë për transferimin e Kane në Mynih, me një marrëveshje me vlerë afër 100 milionë paund tashmë të rënë dakord.

Kane tani ka një vendim për të marrë nëse ai dëshiron të transferohet në Gjermani mes një ndjenje në rritje se kapiteni i Anglisë ishte i prirur për të qëndruar me Spurs.

“Mail Sport” raportoi muajin e kaluar se kryetari i Tottenham, Daniel Levy po kërkonte rreth 120 milionë paund për Kane, pavarësisht nga ai vetëm i ka mbetur edhe një vit nga kontrata e tij.

Kane shënoi katër herë në fitoren 5-1 të Tottenham-it në miqësoren ndaj Shakhtar Donetsk të dielën, pasi kishte luajtur një pjesë të plotë në përgatitjet e tyre parasezonale.

Tifozët e Spurs i bënë thirrje sulmuesit “ne duam që të qëndroni” ndërsa skuadra e Postecoglou u kthye në një paraqitje mbresëlënëse përpara sezonit të ri.

Kane donte që e ardhmja e tij të vendosej përpara se Spurs të fillonin fushatën e tyre në Premier League, e cila nis jashtë në Brentford të dielën.

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për ngjarjet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se sulmi terrorist mbi Policinë e Kosovës është pjesë e skenarit të...

Lajmet e Fundit