5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Trajneri i Malishevës, Thaqi: Mungesat dhe gjykimi i dobët në penalizuan

Malisheva ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Ulpianës, duke rrëshqitur drejt pjesës së poshtme të renditjes.

Trajneri Arsim Thaqi ka thënë se mungesat e shumta dhe referimi jo i duhur po bën që Malisheva të mos marrë rezultatet e synuara.

“Duhet ta analizojmë këtë lojë. Mungesat që i kemi pasur edhe në të kaluarën në mbrojtje, por edhe për këtë ndeshje ku mungoi Bruqi, u vërejt mungesa e tij”.

“Ulpianës ia uroj fitoren. E kemi vetëm një fitore në shtëpi por kemi luajtur me skuadra të forta. Megjithatë edhe barazimi është rezultat pozitiv për një ekip si Malisheva”.

“Brengosëse është që në disa ndeshje, rezultatet e dobëta kanë ardhur për shkak të referimit. Skuadrat si Malisheva, Ulpiana, nuk kanë fond të lojtarëve”.

“Neve na ka dëmtuar fitorja e Llapit kundër Ulpianës (6-0). Kjo na ka penalizuar sepse lojtarët e mi para se të nisë loja e llogaritën si ballafaqim të lehtë”, ka thënë Arsim Thaqi pas ndeshjes. /Telegrafi/

Më Shumë

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Ancelotti: Merkatoja e janarit ka përfunduar për Real Madrid-in

Carlo Ancelotti konfirmoi se tregu i transferimeve të Real Madridit është “mbyllur” të dielën, duke thënë se asnjë lojtar nuk do t’i bashkohej ose...

Lajmet e Fundit