18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Trajneri i Mallorcas lavdëron Muriqin: I besoj plotësisht

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon me performancën e shkëlqyer në La Liga.

Ylli i ‘Dardanëve’ mbrëmë shënoi sërish gol. Muriqi realizoi nga pika e bardhë, duke ia siguruar një pikë Mallorca në udhëtim tek Elche, derisa kosovari dështoi nga penalltia në pjesën e parë.

Javier Aguirre, trajner i Mallorca, pas ndeshjes tha se është i lumtur me paraqitjen e Muriqit.

“Gjatë pushimit të pjesës së parë i kam thënë Muriqit që ta godiste sërish penalltinë nëse do të akordohej. I besoj plotësisht dhe duhet kuptuar se në rastin e parë portieri ka bërë një pritje madhështore”, tha Aguirre.

Goli i mbrëmshëm ishte i katërti për Muriqin këtë sezon të garave me Mallorcan.

Më Shumë

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Bylykbashi

Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për shërim. Ndërsa lajmin për...

Përfundon shtrimi i shtresës së parë me asfalt në aksin rrugor që lidh fshatrat Novakë dhe Shpenadi

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është përfunduar shtrimi i shtresës së parë me asfalt në aksin rrugor që lidh fshatrat Novakë dhe...

Lajmet e Fundit