14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Tre raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

Autoritetet në Mal të Zi kanë njoftuar për tre raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë vend ka arritur në 319.

Rastet e reja janë konfirmuar në Gusi, tha Instituti i Shëndetit Publik.

Aktualisht, 1,974 persona janë nën mbikëqyrjen mjekësore, ndërsa gjithsej 124 janë shëruar.

Që nga fillimi i epidemisë së COVID-19, Mali i Zi ka regjistruar pesë vdekje të pacientëve me koronavirus.

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga rusët pranë Bakhmut

Një kampion ukrainas i boksit është vrarë duke luftuar me rusët në vijën e frontit. Oleksandr Onyshchenko, i cili ishte në ekipin kombëtar të vendit,...

Mona Liza

Lajmet e Fundit