23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Trump e shfuqizon lotarinë e imigrimit

Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar sot se është koha të hiqet lotaria amerikane për fitimin e kartonit të gjelbër.

“Është koha të përfundojmë me lotarinë për viza. Kongresi duhet të sigurojë sistemin e imigracionit dhe t’i mbrojë amerikanët”, ka shkruar Trump në llogarinë e vet në Twitter.

Lotaria e famshme për viza mbahet me vite në SHBA dhe ka qenë shans për shumë njerëz nga gjithë bota që ta marrin kartonin e gjelbër amerikan

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Kryeziu: Asociacioni aktual është OJQ, ky i riu ka elemente ekzekutive

Analisti politik, Kadri Kryeziu, ka thënë që Asociacioni i vitit 2013 ka qenë në formë të organizatës joqeveritare, ndërkaq i riu do të jetë...

Lajmet e Fundit