9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Universiteti i Prizrenit, gjobitet për largimin nga puna të prof. Arsim Rexhepit

UPZGjykata e Apelit në Prizren e ka shpallur fitues Arsim Rexhepin, ish-profesor i Letërsisë dhe qytetërimit gjerman, i cili në vitin 2011 ishte larguar nga puna nga Universiteti i Prizrenit “Ukshin Hoti” pa i përfunduar kontrata e punës.

Afrim Hasi avokat mbrojtës  i Arsim Rexhepit, thotë se klienti i tij nuk ka pasur raporte të mira në atë kohë me njërin nga zyrtarët e lartë të Universitetit dhe kështu “në shenjë hakmarrje e kanë larguar nga puna”, shkruan Tribuna.  Sipas tij Rexhepi kishte kontratë të punës me kohë të caktuar që fillon nga 1 tetori  i vitit 2010.

Avokat Hasi, thotë se UPZ-ja obligohet që Rexhepit t’i paguajë të ardhurat personale në shumën prej 5715 euro.

Më Shumë

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit thërret  seancë të jashtëzakonshme

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit   në një seancë  të  jashtëzakonshme. Seanca mbahet të martën,...

U tha se u nda me të dashurën pasi flirtoj më njërën nga vajzat në ‘’Ferma Vip’’, reagon Robert Berisha

Robert Berisha është njëri nga meshkujt shqiptar, që përmendet më së shumti për lidhjet e tij të dashurisë. Së fundmi ai ishte pjesë e Reality...

Lajmet e Fundit