19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Universiteti i Tiranës i jep Limajt titullin Honoris Causa

Fatmir  Limaj 5Fatmir Limaj është nderuar sot me titullin Honoris Causa nga Universiteti i Tiranës.

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka marrë titullin Honoris Causa nga Universiteti i Tiranës.
Ai është nderuar me këtë titull për kontributin që ka dhënë në afirmimin e vlerave kombëtare dhe arsimore të shqiptarëve.
Aktualisht, Limaj është duke themeluar Degët e Nismës për Kosovën nëpër qytete të ndryshme.

Më herët Limaj ka qenë Nënkryetar i PDK’së dhe Ministër në Qeverinë Thaçi I.

Më Shumë

Nënëkryetari Kujtim Gashi nderon martirët e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Nënëkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e...

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

Lajmet e Fundit