11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Uratë e pathënë në Shën Naum

Shkruan: Enver Sulaj

Dikur ishe ëndërr
Dashuri e vrarë tinëz në netët pa hënë.

Sa i thellë e i bardhë
-Ti Drin i Zi.

Uratë nuk thashë
As kryq s’bëra në manastir
Te pusi i dëshirave i pashë sytë e pendimit.

Larg nga Shën Naumi plak
Më vinte kumbueshëm urata e pathënë
Dhe z?ri i ngjirur i Shën Jeronimit.

Shën Naum,
27.06.2022

Më Shumë

Në Hagë anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, dje ka vazhduar seancës gjyqësore në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

Hazrollaj, ‘Ylli i javës’ në Superligë

  Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 22-të në...

Lajmet e Fundit