20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Vdes një serb në plazhin e Vlorës

Një pushues nga Serbia ka humbur jetën pasditen e kësaj të mërkure në plazhin e Vlorës.

Ngjarja ka ndodhur në plazhin “Uji i Ftohtë” në Vlorë, ku shtetasi serb, J. D., 54 vjeç, dyshohet që sapo ka rënë në kontakt me ujin në breg të detit, ka pësuar “arrest kardiak”.

54-vjeçarit i është dhënë ndihmë e menjëhershme nga pushuesit, roja bregdetare dhe më pas nga ekipi mjekësor i urgjencës, por ka vdekur.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e plotë të rrethanave dhe të shkakut të humbjes së jetës së 54-vjeçarit. /TCH

Horoskopi ditor, këto janë shenjat më me fat

Dashi Çështjet e parave janë në krye të agjendës. Merrni kohë për t’i trajtuar këto çështje me kujdes. Do të jeni jashtëzakonisht efikas me numrat,...

17 vjet nga vdekja e Muharrem Qenës, artistit shumëdimensional që ia kushtoi jetën artit

Shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar, Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit 1934 në Mitrovicë. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si...

Lajmet e Fundit