13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Vedat Muriqi dhe Milot Rashica nuk do të luajnë për Kosovën ndaj Maqedonisë së Veriut?

Lajm shumë i keq për Kosovën në prag të sfidës më të rëndësishme në histori ndaj Maqedonisë së Veriut.

Fillimisht u konfirmua mungesa e Andi Zeqirit, sulmuesit me prejardhje nga Kosova i cili nuk do të paraqitet për Kosovën në ndeshjet e tetorit. Andi Zeqiri, i cili gjatë ditës së sotme u transferua në Brighton, do të vazhdojë të luajë për Zvicrën U21 dhe ende nuk dihet nëse ka vendosur ta përfaqësojë kombëtaren “Dardane”.

Lajmet sa vinë e bëhen më të rënda, pasi edhe Vedat Muriqi dhe Milot Rashica pritet të mos jenë të gatshëm për Kosovën ndaj Maqedonisë së Veriut në takimin që zhvillohet javën e ardhshme në Shkup.

Vedat Muriqi sapo është rikthyer nga një lëndim i cili e mbajti gjashtë javës jashtë stërvitjes ndërkohë edhe Milot Rashica nuk ka luajtur ende asnjë minutë për Werder Bremenin në Bundesligën gjermane.

Lajmin e ka konfirmuar gazetari i SSK, Arlind Sadiku i cili shprehet se Muriqi nuk do të jetë pjesë e Kosovës ndaj Maqedonisë së Veriut ndërkohë edhe Rashica është pikëpyetje e madhe pasi klubet nuk dëshirojnë që lojtarët të luajnë pa stërvitje.

Federata e Futbollit të Kosovës është duke tentuar t’i bind klubet për lirimin e tyre por sipas rregullit të ri të FIFA-së, janë klubet ato që kanë fjalën e fundit kur vjen puna tek lirimi i lojtarëve për ndeshjet e kombëtarëve./Insporti.com/

Më Shumë

Mbyllen tri ndeshjet e Superligës, fitojnë Ballkani, Llapi e Prishtina

Të tre favoritet e tri xhirove të sotme të Superligës së Kosovës në futboll arritën t’i marrin pikët e plota. Ballkani fitoi derbin përballë Gjilanit,...

Gjuajtje me kallashnikov te shtëpia e “Big Brother”, vritet roja i Top Channel

Mbrëmë në mesnatë është vrarë roja i televizionit Top Channel, pas të shtënave me kallashnikov afër shtëpisë më të famshme në Shqipër, Big Brother...

Enigmë

Lajmet e Fundit