5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Vendet që s’do të kenë rrymë këto tri ditë në Prizren

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëve të ardhshme.

Në njoftimin e KEDS thuhet se punime të domosdoshme për siguri të sistemit do të kryen në disa qytete të Kosovës.

Prizren

Punime nga palët e treta

1.

Nga TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

LP 10kV Rahoveci (kodi: 30000015) prej 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Euro Graniti, Atmaxha I, Atmaxha II, Tupeci I, Tupeci II, Tupeci III, Landovica, Tulltorja I dhe  Tulltorja II.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 10(20)kV, sipas zgjidhjes teknike.

Më Shumë

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Zelensky thotë se Ukraina nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi

Presidenti i Ukrainës, është zotuar se vendi i tij “nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi” dhe paralajmëroi për sulmet e vazhdueshme të...

Moti për sot

Lajmet e Fundit