31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Veshall tregon pse i tha Kurti se iu bë e padrejtë kur e liruan nga pozita

Para dy ditësh, Sejnur Veshall është liruar nga posti i zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Lidhur me këtë çështje, Veshall tregoi pse kryeministri Albin Kurti i tha se i është bërë e padrejtë.

Në “Ditari” në Tëvë 1, Veshall tha se sipas Kurtit, ai ka bërë punë të mirë duke prezantuar komunitetin rom.

“Është thënë e padrejtë sepse më ka thënë se puna ime në Qeveri duke prezantuar komunitetin rom dhe puna ime në Qeveri si zv.ministër i Republikës së Kosovës ka qenë e mirë, por kërkesa e koalicionit, kërkesa e vetë propozuesit për të qenë në këtë pozitë e ka shtyrë për ta marrë këtë vendim. Dhe kjo ka qenë përgjigje, ma tha se është bërë e padrejtë”, tha ai.

Ai theksoi se letra e vendimit nuk iu dha nga Kurti, por nga asistentja e tij e cila ia dorëzoi atë e përlotur.

“Dhe e treta vetëm se u takuam, dhe gjëja më e mirë që ma ngushëlloi këtë pjesën, mu bë me ndi ma rahat, nuk ma dha kreyministri letrën e vendimit, ma dha asistentja e tij, e cila ishte e përlotur dhe më tha vetëm e dimë që tu bë e padrejtë dhe pranoje vendimin”, tha ai.

Më 4 korrik, Veshall u lirua nga pozita e zv.ministrit në MKRS. Ai ishte emëruar në këtë pozitë në prill të vitit 2021. /Teve1.info/

Më Shumë

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku morën pjesë studentë nga 40 shtete të botës Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren,...

Gola në fushë e grushta jashtë, derbi i Londrës spektakël pa fitues

Barazim 2-2 në derbin e zjarrtë të Londrës mes Chelsea dhe Tottenham, përballje që pati gjithçka brenda saj. Gola të bukur, raste flagrante të...

Lajmet e Fundit