12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Kuvendi diskuton mos liberalizimin e vizave nga BE-ja për Kosovën

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare, në të cilën në rend ditë disa pika.

Do të ketë debat parlamentar në lidhje me mos liberalizimi i vizave nga BE-ja për Kosovën.

Kurse pikat të tjera janë shqyrtimi i dytë i Projekt-kodit Procedurës Penale, shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale, shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Shërbimin Korrektues të Kosovës, shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Shërbimin Sprovues të Kosovës, shqyrtimi i parë i Projektligjit për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme, raporton RTKlive.

Punimet e seancës së Kuvendi i Kosovës, fillojnë në ora 10:00

Më Shumë

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Lionel Messi mund të kthehet në Barcelonë, më saktësisht, sapo të fillojë afati kalimtar i verës kur i skadon kontrata ekzistuese me Paris Saint-Germain. Lajmi...

Haaland fiton 426 mijë euro në javë, City dëshiron t’ia rinovojë kontratën dhe ta bëjë lojtarin më të paguar në Angli

Manchester City dëshiron ta bëjë sulmuesin e tij Erling Haaland lojtarin më të paguar në Premier League duke i dhënë atij një pagë prej...

Lajmet e Fundit