12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Vetëplagoset një person në Prizren derisa ishte në gjueti

Një person është vetëplagosur me armë të gjuetisë në Prizren.

Policia e Kosovës njofton se viktima ka marrë lëndime të rënda trupore dhe se po trajtohet në QKUK të Prishtinës.

“Viktima mashkull K-Shqiptar ka kërkuar ndihmë mjekësor, pasi që ishte plagosur nga arma e zjarrit”, njofton PK.

“Sipas viktimës, ai është vetëplagosur me pushkë gjuetie të cilën e ka me leje”.

“Viktima është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Pushka e gjuetisë është konfiskuar”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Zhgënjimi i Griezmann

Didier Deschamps iu deshën vetëm disa orë për të caktuar kapitenin e ri të skuadrës franceze. Trajneri 54-vjeçar u takua individualisht me disa lojtarë...

Lajmet e Fundit