36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

VIDEO-Stjepan Mesiq shpallet qytetar nderi i Prizrenit

Sot në një ceremoni ish -presidenti i Kroacisë Stjepan Mesiq, është shpallur qytetar nderi i Prizrenit.

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se është nder që Prizreni i jep këtë titull ish- presidentit kroat.

‘Është president që ka lënë gjurmë për mbështetje ndaj shqiptarëve”, tha ai, raporton RTKlive.

Kurse ish ish-presidenti i Kroacisë Stjepan Mesiq, tha se ka bërë atë që duhej në momentet e duhura. “Detyra ime me shkuarjen time në Beograd ka qenë që në mënyrë paqësore të zgjidhim krizën që në atë kohë ishte e madhe”, tha ai.

Më Shumë

Dy vajza nga Prizreni rrihen keq me njëra-tjetrën

Dy vajza nga Prizreni janë përleshur fizikisht mes vete, raporton PrisrenPress Si pasojë, ato i kanë shkaktuar lëndime njëra tjetrës dhe kanë pranuar tretman të...

Fituan 500 mijë euro në lotari 10 vjet më parë, tash iu kërkohet t’i kthejnë

Fituan 500 mijë euro në një lotari të Snaitech në vitin 2012, por tani Gjykata e Apelit të Firences ka urdhëruar kthimin e shumës. Fitorja...

Lajmet e Fundit