31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Vijnë në jetë 25 fëmijë në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit, gjatë tri ditëve të fundit kanë ardhur në jetë 25 fëmijë, raporton PrizrenPress.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, ka bërë të ditur se prej këtyre lindjeve 16 janë meshkuj dhe 9 femra.

Vlenë të theksohet se një lindje ka qenë gemellare (binjakë), gjinia femër/mashkull./PrizrenPress.com

Më Shumë

Lajmet e Fundit