8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Visar Ymeri dërgohet me urgjencë në QKUK

visar ymeri ne qkukGazi lotsjellës të cilin e ka shpërndarë Njësia Speciale e Kosovës ka lënë të lënduar shumë persona.

Në mesin e tyre edhe kryetari aktual i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin dhe shefin e grupit parlamentarë të kësaj lëvizje, Visar Ymerin. Ky i fundit me urgjenë është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

I lënduar ka mbetur edhe zëdhënësi i AAK-së, Ernest Luma. Përleshja po vazhdon dhe policia po shpërndanë protestuesit me gaze lotsjellës.

Më Shumë

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren ngushëllon familjen dhe miqtë e avokatit Rexhep Hasani

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, ka ngushëlluar familjen dhe kolegët e avokatit Rexhep Hasani, i cili vdiq dje. E nderuara familje Hasani, I...

Lajmet e Fundit