9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Vjedhin armë dhe para në një shtëpi në Suharekë

Një person ka raportuar se disa persona të panjohur kanë hapur me forcë derën e shtëpisë së tij dhe kanë vjedhur armë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 23:25 në fshatin Mohlan, në Suharekë.

Siç thuhet në raport, personat e panjohur kanë vjedhur dy revole, tre karikatorë me nga 22 fishekë dhe një shumë parash.

“Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se të dyshuar të panjohur duke shfrytëzuar mos prezencën e familjareve në shtëpi, kanë hapur me force derën hyrëse të shtëpisë dhe nga aty kane vjedhur dy revole, tre karikatorë me nga 22 fishekë dhe një shumë parash”, thuhet në raport.

Më Shumë

Arrestohet një person i kërkuar në Lubizhdë të Prizrenit

Një person është arrestuar në Lubizhdë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata është...

Vdes njëra nga këmbësoret që u aksidentuar sot në rrugën Gjakovë-Prizren

Njëra nga këmbësorët që u aksidentuar sot në rrugën Gjakovë-Prizren ka ndërruar jetë në QKUK. Nga përplasja e dy makinave mbetën të lënduar shtatë persona,...

Lajmet e Fundit