8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Vjedhje e rëndë në Suharekë, të dyshuarit lirohen

PoliciaKS-prangatTre të dyshuar janë liruar pas arrestimit nga Policia lidhur me një vjedhje të rëndë në fshatin Gelancë të Suharekës.

Siç transmeton RTK-ja, ata dyshohen se në shtëpinë e viktimës kanë vjedhur disa makina motorike (dy gjenerator, dy pompa uji, një elektromotor,një vibratorë dhe një pushkë gjuetie Laurona me 10 fishkë të cal. 12 mm),

Gjësendet e vjedhura janë gjetur dhe konfiskuar nga të njëjtit. ndërsa në konsultim me prokurorin pas intervistimit të dyshuarit janë liruar.

Më Shumë

Totaj realizon disa takime e vizita në Vixhinia të SHBA-së

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj gjatë vizitës së Harrisonburgt të shtetit Vixhinia në SHBA, ka takuar përfaqësuesit e Rotary Club Harrisonburg me të cilët...

Maqedonci: FSK-ja në gatishmëri për çdo kërcënim dhe rrezik që paraqitet në vend

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci, ka thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka në gatishmëri njësitet e saja për çdo...

Lajmet e Fundit