-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Vrasja në Malishevë, çfarë thuhet në raportin e policisë

Policia ka dalë me disa detaje, pas vrasjes që ndodhi mëngjesin e së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës.

Isuf Zogaj është i dyshuar për vrasjen e Avni Bashës. Ai tashmë është arrestuar nga Policia.

Vrasja ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në qytetin e Malishevës. Vrasësi i dyshuar dhe viktima ishin miq me njëri-tjetrin, tregojnë disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale.

Ata punonin bashkë në sektorin e ndërtimtarisë, teksa rasti sipas PK-së, ka ndodhur dje rreth orës 07:14.

Sipas policisë, ve vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Të dyshuarit i është konfiskuar pistoleta me te cilën dyshohet se është kryer vepra”, tha Policia.

Më Shumë

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Edona Kryeziu ngre dy shqetësime për qytetarët e Rahovecit, laboratorin biokimik dhe mirëmbajtjen e rrugëve

Asamblistja e LDK-së në Komunën e Rahovecit, Edona Kryeziu, në seancën e së mërkurës të Kuvendit Komunal, ka ngritur si shqetësim dy çështje që...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit