2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Vritet një person në Malishevë

Një person është vrarë në fshatin Banjë të Malishevës.

Rastin  e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Gjakovës.

Elezaj tha se i dyshuari është dorëzuar në polici.

“Rreth orës 07:15 është raportuar se në fshatin Banjë-Malishevë, viktima mashkull i moshës madhore është gjetur pa shenja jetë, dyshohet të jetë qëlluar me armë zjarri. Ekipi mjekësor i cili ka dalë në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e tij. Një person, po ashtu mashkull i moshës madhore, është dorëzuar në Stacionin Policor në Malishevë dhe nga hetimet e para dyshohet se i njëjti, për motive ende të panjohura, ka qëlluar viktimën me armë zjarri. Njësitet e nevojshme policore dhe prokurori i shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke u ndërmarr veprimet e nevojshme hetimore”, tha Elezaj, shkruan Klankosova.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Më Shumë

Vetëvendosje akuzon kryetarin e Prizrenit për zhvatje të pronës publike

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Shaqir Totaj, për zhvatje të pronës publike. “Vetëvendosje shprehë shqetësimin e saj për zhvatjen dhe keqpërdorimin...

Aksident në Suharekë, vetura godet një burrë dhe fëmijën e tij

Një aksident trafiku ka ndodhur në Suharekë, ku nga goditja nga një veturë është lënduar një burrë dhe fëmija i tij. Aksidenti ka ndodhur dje...

Lajmet e Fundit