14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

VV: Kosovarë nga Evropa do ta “pushtojnë” Prishtinën të mërkurën

Protesta ne Prishtine15Protestën e cila do të mbahet të mërkurën në Prishtinë, kësaj here do të marrin pjesë edhe bashkudhëtarët tanë.

Ata kanë shprehur vullnet të madh që ti bashkohen kësaj proteste.

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje!, Erzen Vraniqi, për “Zëri” ka thënë se ashtu siç po ka vetëmohim të madh të qytetarët në Kosovës, kanë vërejtur që një disponim i tillë është përcjellur edhe te bashkëatdhetarët tonë në mërgatë.

“Shumë nga ta na kanë shkruar, duke u solidarizuar me ne dhe duke shprehur indinjatën e tyre për Qeverinë e sidomos dhunën policore ndaj protestuesve të pambrojtur.Gjithashtu kanë shprehur dëshirë dhe vullnet për të marrë pjesë në protestë të mërkurën, por e kemi të pamundur të dijmë shifra, meqenëse të gjithë ata vijnë me vetëorganizim”, ka thënë Vraniqi.

Më Shumë

Në pritje të vendimit për 30 për qindëshin, vlera e Trustit bie

Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e...

Kurti në takimin me kryetarët: 654 milionë euro për komunat, kjo të reflektojë edhe në rritjen e cilësisë së shërbimeve për qytetarët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot në takimin me kryetarët e komunave të Kosovës bëri të ditur se janë në fazën finale të përgatitjes...

E diela me diell

Lajmet e Fundit