19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Zafiri, rinisë së Prizrenit: Kjo qeveri për katër vite ua ka humbër prespektivën

Nisma-BD-620x330Nisma dhe BD në Prizren kanë mbajtur sot një takim elektoral me të rinjët e këtij qyteti.

Kandidati për deputet i Nismës,Zafir Berisha në këtë takim shpalosi pjesë nga programi zgjedhor.

“Rinia e Prizrenit dhe Kosovës i ka humbur perspektiva nga kjo qeverisje e cila për interesa te ngushta të tyre dhe grupeve para politike, rininë e ka lënë pas dore”, tha Berisha.

Ai premtoi se me ardhjen në pushtet të NISMËS dhe BD-së rinisë do t’i kthehet perpektiva.

“Rinia është gjenerator i thellimit të demokracisë dhe ndërtimit të shtetit”.

Kandidati tjetër për deputet i Nismës, Sedullah Hoxha tha se Nisma për Kosovë në gjirin e vet ka shumë të rinjë të cilët kanë shpreh gadishmëri që përmes programit të sajë të punojnë në ndërtimin e shtetit në të gjitha fushat.

Në takim me të rinjët prizrenas u prezantuan edhe kandidatët tjerë nga ky qytet që garonjë në listën e NISMA për Kosovë./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren, një person ka therur me thikë vajzën e tij, i dyshuari raportohet se ka qenë në...

Lajmet e Fundit