12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Zhdukja “misterioze”: Burri nga Samadrexha thotë se i ka ikur gruaja

Që prej 2 tetorit kur doli nga shtëpia në Samadrexhë të Suharekës, Emine Berisha, nuk u kthye më aty. 

Për 30 vjeçaren nuk dëgjoi kurrkush prej asaj dite, duke përfshirë këtu familjen e edhe burrin e saj. Ky i fundit ia mësyu menjëherë policisë për t’a raportuar si të zhdukur, por tek më pas e mori vesh se gruaja e kishte lënë dollapin e rrobave zbrazët.

Bashkëshorti i 30-vjeçares i tha Klan Kosovës se dyshon që gruaja e tij iku nga shtëpia me vetëdëshirë duke i lënë dy fëmijët e saj të vegjël vetëm, ndonëse me të e as me ndonjë anëtarë tjetër të familjes nuk kishte ndonjë problem.

Policia është vënë në kërkim të zonjës, duke ndërmarrë disa hapa për gjetjen e saj që deri tashti rezultuan të pasuksesshëm. Andaj me urdhër të prokurorit fotografia e të zhdukurës u bë publike në mënyrë që nëse dikush  nga qytetarët e sheh t’i lajmërojë menjëherë.

 

 

Më Shumë

“Pse duhet të fokusohemi në energjinë e gjelbër” – Zyra e BE-së në bashkëbisedim me studentët e Universitetit të Prizrenit

Zyra e BE-së në Kosovë ka mbajtur një bashkëbisedim me studentët e Fakultetit të Shkencave të Jetës dhe Mjedisit nga Universiteti i Prizrenit, me...

Ish-sulmuesi i Interit u nda me bashkëshorten e tij 24 ditë pas martesës

Ndeshjet e Kupës së Botës bëhen shkak për ndarjen e ish-sulmuesit të Interit me bashkëshorten e tij pas 24 ditësh martesë. Vetëm kaq zgjati martesa...

Lajmet e Fundit