16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Takim me qytetarët, PSD-ja shpalos programin në Prizren

Prizreni qe lokacioni i radhës i Partisë Socialdemokrate për të ndarë me qytetarët programin bazë.

“Është baza e propozimeve tona për të ndryshuar skemat tatimore dhe skemat sociale në Kosovë dhe po ashtu ndryshime që përfshijnë arsimin e hershëm dhe shëndetësinë publike”, tha sekretari organizativ i PSD-së, Nol Nushi.

Projekti po ashtu parasheh tatime të reja siç është ajo në trashëgimi, që një përqindje e saj t’i kthehet shoqërisë, taksë dividente për bizneset e politika për mbrojtje në punë, njofton Klan Kosova.

“Ndryshimet tatimore në të ardhurat personale, ku ata që fitojnë më shumë do të paguajnë më shumë tatim e ata që fitojnë më pak do të paguajnë më pak tatim” deklaroi tutje Nushi.

Këtij aktiviteti i kanë paraprirë të tjerë që filluan më 12 tetor, e do të vazhdojnë edhe gjatë javës së ardhshme në qytete të ndryshme të vendit.

Prizrenasit e pëlqyen nismën e PSD-së e duan më shumë investime në shkolla. Të hënën programi do të shpaloset në Gjakovë.

Më Shumë

Atentati në Paris, ndaj ish-kryeministrit shqiptar, Esat pashë Toptani

Më 13 qershor 1920 u vra në Paris Esat pashë Toptani. Ish-kryeministri i mërguar Toptani, në vitet 1918-1920 po përpiqej të ndërhynte pranë Konferencës së...

Vdes një person në Rahovec pasi u godit nga traktori

Një person ka vdekur në Rahovec pasi është goditur nga një traktor. Sipas raportit policor, i dyshuari mashkull kosovar duke lëvizur prapa me traktor, dyshohet...

Lajmet e Fundit