-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Zyrtare: Caktohet data dhe vendi për meçin Joshua – Usyk

Tashmë është bërë zyrtare data për meçin mes boksierit ukrainas, Alexander Usyk dhe kampionit të botës, Anthony Joshua, shkruan Insporti.

Dyshja do të ngjitet edhe një herë në ring me 25 shtator për t’i mbrojtur titujt e fituar në kategorinë e rëndë.

Për ukrainasin kjo do të jetë hera e parë që do të luftojë për titull të kampionit të botës në kategorinë e rëndë.

Ndryshe, ky meç do të zhvillohet në “Tottenham Hotspur Stadium” të Londrës.

Më Shumë

Përfundon gjykimi ku paditësi pretendon se SHSKUK ka përzgjedhur kundërligjshëm drejtoreshën e Spitalit “Daut Mustafa” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka përfunduar gjykimi në kontestin civil ndërmjet paditësit L.G dhe të paditurës Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i...

“Kamionë me arkivole për ushtarët rusë” shihen në qytetin ukrainas Khrustalnyi

Një gazetar ukrainas ka shpërndarë një video, ku shihet sesi një kamion mbushet me arkivole të përgatitura për ushtarët e mobilizuar rusë. Denys Kazanskyi postoi...

Lajmet e Fundit