22.7 C
Prizren
E hënë, 6 Shtator, 2021

56 vjeçari që mbeti i vdekur në rrugën e kombit është nga fshati Sopijë i Suharekës

Në pasditen e së martës ka ndodhur një aksident në rrugën Rubik-Rrëshen, ku si pasojë e këtij aksidenti ka humbur jetën një person.

Viktima është H.S (emër i njohur për redaksinë), 56 vjeçar nga fshati Sopijë i Suharekës.

Policia ka bërë të ditur se aksidenti ndodhi në orën 17:22 minuta, rreth 6 kilometra larg hyrjes në superstradën e “Rrugës së Kombit”, kur një makinë e lartë tip “Land Rover” me targa italiane u përplas me një autobus. H.S ishte drejtues i makinës.

Autoritetet kanë shoqëruar shoferin e autobusit për të zbardhur më mirë rrethanat e aksidentit.

Gjithashtu SuharekaOnline mëson se i biri dhe të tjerët janë jashtë rrezikut për jetënn. Mjeku i spitalit Rreshen, Preng Simoni thotë se pas mjekimit të parë autoambulancat i kanë nisur për në spitalet e Tiranës

Më Shumë

Përfshihet nga zjarri kulmi i një shtëpie në Drenoc

Në fshatin Drenoc të Rahovecit, dje në mesditë, është përfshirë nga zjarri kulmi i një shtëpie, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit të Policisë, pronari i shtëpisë...

Çfarë fshihet pas shtatzënisë së reperit Lil Nas?

Reperi amerikan, Lil Nas bëri të ditur se është në pritje të një fëmije dhe i ka vendosur emrin “Montero”, e gjithë kjo u...

Të këtyre moshave janë 24 viktimat nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Kurse gjatë kësaj...

Deri në tri orë pritje në pikën kufitare në Vërmicë

  Deri në tri orë janë pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Vërmicë. Sipas njoftimit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në...

Memli Krasniqi: Fitorja e Shaqir Totajt është fitore e shpresës për qytetarët e Prizrenit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Prizren, ku së bashku kandidatin për kryetar të ardhshëm të Prizrenit, Shaqir...

Shënohet 23-vjetori i Epopesë së Vrrinit

Në kuadër të shënimit të 23-vjetorit të Epopesë së Vrrinit, Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me OVL e UÇK-së dhe Shoqatën e Familjeve të...

Vetëm për mosrespektim të masave anti-Covid, mbi 2 300 gjoba

Gjatë 24 orëve janë shqiptuar 2.358 raste për mosrespektim të masave anti-Covid nga Policia e Kosovës. Sipas të dhënave janë shqiptuar 1.137 tiketa për kundërvajtje...

Doza e tretë sukses në Izrael, ul rrezikun e infektimit nga Covid-19

Aplikimi i dozës së tretë të vaksinës në Izrael duket se po rezulton një sukses i vërtetë kundër COVID. Tek të gjithë qytetarët atje që...

Rikthehet Kaltrina Selimi, duket madhështore në fustan të kuq

Këngëtarja e njohur, Kaltrina Selimi, është shumë e pëlqyer nga publiku shqiptar për këngët e saj. Ndonëse nuk është shumë aktive në rrjetet sociale, në...

“Kali i Trojës”, ilaçi që do të mbysë qelizat e kancerit

Studiuesit në Universitetin e Edinburgut kanë gjetur një mënyrë interesante për të bartur një ilaç direkt në qelizat e kancerit, pra, vetëm në qelizat...

Ky është numri i pacientëve me Covid të shtrirë në spitalin e Prizrenit

1233 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 1115 janë të...

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për posedim të narkotikëve

Tre persona janë arrestuar në Prizren të hënën me dyshime për posedim të narkotikëve. Policia ka njoftuar se ka marrë informata të dielën se tre...

Haskuka e kërkon votën për mandatin e dytë në Hoçë të Qytetit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka ka filluar të kërkojë votën për mandatin e dytë të kryetarit të Prizrenit. Ai, është takuar me strukturat e...

MAPL mbështet 17 komuna në Kosovë në 24 projekte me mbi 2 milion euro, përfituese edhe komuna e Prizrenit

Mbi dy milionë euro do të jenë projektet që Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, do t’i ndajë në projekte për 17 komuna të...

Bali Muharremaj viziton Qendrën e Mjekësisë Familjare në Studençan

Kryetari i Suharekës Bali Muharremaj mëngjesin e sotëm ka vizituar Qendrën e Mjekësisë Familjare në Studençan, ku u njoftua me kushtet dhe shërbimet mjekësore...

Familjari i dy viktimave nga COVID-19 në Rahovec: Gjendja në spitalin e Prizrenit është tmerr (VIDEO)

Nënë e bir nga Potoqan i Ulët nga Rahoveci kanë vdekur brenda një dite nga COVID-19. Kunati, respektivisht axha, i viktimave, Hajdar Ahmeti, thotë se...

Lajmet e Fundit