15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Zyrtare: Gianluigi Donnarumma shpallet futbollisti më i mirë në “Euro 2020”

Gianluigi Donnarumma është shpallur futbollisti më i mirë i Kampionatit Evropian, “Euro 2020”.

Italia është shpallur kampione e re e kontinentit të vjetër, Evropës, pas triumfit ndaj Anglisë, raporton FrontOnline.

Ndeshja që u zhvillua në “Wembley”, nuk u vendosë në kohën e rregulltë, por as në vazhdime, dhe u deshën penalltitë për ta caktuar kampionin e ri të Evropës.

Në penallti, anglezët humbën 3:2, derisa Donnarumma priti tre penallti sonte.

Pas ndeshjes, portieri italian që edicionin e ardhshëm do të luajë për PSG-në, u shpall më i miri i Evropianit.

Një çmim mëse i merituar ky për 22-vjeçarin./FrontOnline/

 

Më Shumë

Kuvendi nuk miraton Rezolutën e PDK-së për grevën në arsim

Kuvendi i Kosovës pas debatit për grevën në arsim nuk ka miratuar Rezolutën për grevën në arsim, të propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës.   67...

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Lajmet e Fundit