13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Leicester po përpiqet të mbajë kapitenin Jonny Evans, pavarësisht se liroi shtatë yje pas rënies së tyre nga Liga Premier.

The Foxes zyrtarisht i liruan yjet Youri Tielemans, Daniel Amartey, Ayoze Perez, Caglar Soyuncu, Papy Mendy, Ryan Bertrand dhe të huazuarin Tete.

Kampionët e sezonit 2015/16 po përgatiten për një revolucion të madh pasi ranë në nivelin e dytë në ditën e fundit tëLigës Premier.

Ata duhet të ulin kostot me një faturë pagash në 200 milionë eurosh, pasi humbën 100 milionë euro në vitin e fundit financiar.

Por, skuadra e Midlands ende shpreson të mbajë kapitenin Jonny Evans, i cili u bashkua në vitin 2018. City ka ushtruar gjithashtu një opsion për të zgjatur kontratën e Hamza Choudhury për një vit deri në vitin 2024.

Klubi ende nuk ka vendosur nëse do të mbajë trajnerin e përkohshëm Dean Smith pas rënies nga kategoria apo do të shkojë për një njeri të ri me pretendentët duke përfshirë Steven Gerrard dhe Graham Potter. /Telegrafi/

Ministri Murati sqaron se kush duhet të aplikojë për subvencionim të rrymës

Ministri i Financave Hekuran Murati ka bërë të ditur se deri më tani, janë mbi 45 mijë familje që kanë aplikuar për subvencionim të...

Vrasja e policit në veri, Balje: Ju jeni heronjtë tanë

Deputetja Duda Balje ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor në Veri. Ajo u ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë, teksa të plagosurit...

Lajmet e Fundit