0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Zyrtare: Ponte Prizreni përforcohet me Wiggins

Ponte Prizreni ka vazhduar me transferimet për pjesën e dytë të sezonit.

Skuadra nga Prizreni ka njoftuar se ka nënshkruar me alo qendrën Alan Wiggins.

Wiggins ka bagazh dhe karrierë të gjatë në basketboll evropian e botërorë, duke luajtur në Francë, Japoni, Ukrainë dhe Turqi, e shumë shtete të tjera, ndërsa së fundmi ishte për 1 sezon e gjysmë në elitën e superligës boshjake tek skuadra Posusje ku për 8 ndeshje ka kontribuar me 15.5 pikë e 10.4 kërcime.

“Me Wiggins skuadra tani kompletohet dhe fokusi kryesorë do të jetë vazhdimi dhe suksesi në Superligë”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, Ponte Prizreni mbrëmë e prezantoi lojtarin tjetër Adam Grant.

Më Shumë

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit