1 C
Prizren
E premte, 3 Prill, 2020
- Advertisement -

Sport

Chiellini: Bota jonë është e artë, koronavirusin do ta tejkalojmë së bashku

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, e ka pranuar se bota e futbolli e humb nganjëherë shkëputet nga realiteti, por këmbëngul se sfida e pandemisë...

Lojtarët e Gladbachut heqin dorë nga një pjesë e pagës

Futbollistët e klubit të Bundesligës gjermane Borussia Moenchengladbach kanë hequr dorë nga një pjesë e pagës të muajve të ardhshëm, pasi që situata e...

Ministrja Vlora Dumoshi me mesazh u drejtohet sportistëve

Kosova dhe sporti kosovar ashtu si gjithë bota është duke kaluar momente jo të mira pas përhapjes së virusit Covid-19. Pas pezullimit të garave sportistët...

De Biasi nga karantina: Shqipëria ka diamante

Gianni de Biasi, ish trajneri i Kombëtares shqiptare, është ndalur këtë herë duke folur për situatën që po përjeton Italia dhe jo vetëm, beteja...

Ylli i prekur me coronavirus: Të gjithë duhet të kemi kujdes

Ylli i NBA-së, Kevin Durant është njëri prej katër lojtarëve të Brooklyn Nets të infektuar me koronavirus. Brooklyn Nets njoftoi më herët të martën se...

Meçi i Joshuas shtyhet për korrik

Meçi i shumëpritur i Anthony Joshuas me Kubrat Pulevin është shtyrë për në korrik. Këtë e ka bërë të ditur të martën pasdite promotori Eddie...

Infantino: Duhet t’i mbrojmë të gjithë në futboll

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, i ka bërë thirrje komunitetit të futbollit t’i mbrojmë të gjithë personat e përfshirë në këtë sport, pas përhapjes...

Edhe Bashkimi e Ponte Prizreni kanë vendosur të lirojnë basketbollistët e huaj

Ponte Prizreni të hënën ka njoftuar në rrjetet sociale se ka liruar pesë basketbollistët amerikanë dhe ka bërë kërkesë nga Federata e Basketbollit të...

Katër skenarët e mundshëm për stinorin në La Liga

Vazhdimi i La Ligas spanjolle është në dyshim për shkak të përhapjes së koronavirusit në Spanjë. Këtë e ka konfirmuar edhe presidenti i ligës Javier...

Rahoveci liron lojtarët e huaj

KB Rahoveci ka njoftuar sot se ka liruar lojtarët e huaj. Ky vendim i skuadrës në fjalë vjen pa pezullimit të kampionatit basketbollistik dhe...

Lajmet e Fundit

Kryetari i Malishevës: Nga 39 të prekur me COVID-19, dy janë shëruar (VIDEO)

Kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka bërë të ditur se nga 39 raste sa kanë qenë të infektuara me pandeminë COVID-19, dy...

Quni: Një pjesëtar i FSK-së me mision jashtë vendit është infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se asnjë pjesëtarë i FSK-së në Kosovë nuk rezulton i prekur me COVID-19. Megjithatë Quni, në...

Fshati Korishë i Prizrenit futet në karantinë

Pas tri rasteve pozitive me Covid-19 në Prizren, dy prej të cilave ishin nga fshati Korishë, Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që ky...

Qeveria Kurti emëron deputetin Artan Abrashi në komisionin qeveritar

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen elektronike sot ka emëruar Artan Abrashin anëtar të komisionit qeveritar për Njohjen e Statusit të ish të...

Pandemia, qeveria dhe buxheti i Kosovës

Faik MIFTARI Në këtë vështrim do të ndalem në efektet e rënduara që do të shkaktojë pandemia e korona virusit buxhetit të Kosovës, të cilin...