17.3 C
Prizren
E shtunë, 11 Korrik, 2020

Limaj nga Prizreni: Mjaft me mashtrime

Koalicioni NISMA-AKR-PD, ka mbajtur në Prizren tubimin përmbyllës të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare 2019.

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NiSMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, para mijëra të pranishmëve, tha se gjatë kësaj fushate kanë mësuar për së afërmi hallet dhe brengat e tyre, andaj kërkoi nga deputetët e ardhshëm që mos të harrojnë premtimet e bëra.

“Kemi pas raste të takohemi me punëtorin me pensioneri dhe me të riun. Unë jam i bindur që po e përmbyllim këtë fushatë me shumë informacione dhe informata se cilat janë hallet e vendit tonë. Deputetë mos harroni bashkëbisedimet që keni pasur me qytetarët dhe mos harroni kur ja keni kërkuar besimin. Kur të dilni në fitore gjithmonë duhet ti dalim përball votës së qytetarit dhe atij që ta ka dhënë besimin. Gjithmonë mund të jesh afër popullit por i suksesshëm je kur e ndjen hallin e tij. Ne atje po shkojmë sepse janë qindra mijëra vajza e djem që na kanë besuar që ne ti drejtojmë dhe të jemi zëri tyre në parlamentin e Kosovës”, tha ai.

Limaj shtoi se me 7 tetor do ta ulin kokën dhe me modesti do të janë në mbrojtje të interesave të qytetarëve të Kosovës.

“Njerëzit kanë ditë me keqpërdor vullnetin e qytetarit dhe kanë votuar kundër vullnetit të qytetarit dhe me Nismën në asnjë rast nuk do të cenohet vullneti i qytetarëve. Për ne gjithçka është Kosova. Po e përmbyllim këtë fushatë duke bërë thirrje për bashkim dhe të bashkohen për shtetin dhe mjaft përçarje e mashtrime koha është për ta bashkuar Kosovën e jo për të ndarë. Do të vazhdojmë të punojmë fort për të bashkuar njerëzit tanë”, tha ai.

Kryetar i degës së Nisma-s në Prizren, Zafir Berisha, tha se me 6 tetor do të vendosin për perspektivën e vendit dhe për të ardhmen e fëmijëve tonë.

“Është privilegj për mu ku po bëjmë përmbylljen e fushatës dhe natyrisht që në të gjitha takimet dhe prezenca juaj masovike tregon që NISMA është fuqizuar dhe gjithë kjo mbështetje është një sinjal që me 6 tetor do të triumfojmë. Me 6 tetor do të vendosim për përspektivën e vendit tonë dhe për të ardhmen e fëmijëve tanë. Andaj dilni të gjithë në zgjedhje dhe votoni NISMËN sepse keni votuar të ardhmen e juaj”, tha ai.

- Advertisement -

Më Shumë

Tre të vdekur sot nga coronavirusi në Kosovë, shkon në 82 numri i viktimave

Gjatë ditës së martë tre persona kanë vdekur nga COVID-19 në Kosovë, duke e çuar në 82 numrin e përgjithshëm të vdekjeve. Në Laboratorin e...

Gjashtë raste aktive me koronavirus në Malishevë

Bazuar në analizat e testimeve të sotme për Covid-19, sot janë bërë tri teste të qytetarëve nga Komuna e Malishevës, ku një prej tyre...

Rrahen mes vete vëllezërit në Rahovec – dërgohen në mbajtje

Dy të dyshuar meshkuj (vëllezër) janë arrestuar nga Policia ditën e djeshme në Rahovec. Të njejtit pasi një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete, njofton Klan...

Masat e reja kundër përhapjes së COVID-19 hyjnë në fuqi nesër

Kufizimi i lëvizjes, e mbyllja e lokaleve të gastronomisë nga ora 21 deri në 5 të mëngjesit do të fillojë nesër. Kështu shkurt ka njoftuar...

Rekord në Kosovë: Sot 195 raste të reja, 7 në Prizren

44 TË SHËRUAR DHE 195 RASTE ME COVID-19! Sot më 06 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Pandemia riformëson punën në redaksitë e mediave lokale në Prizren

Mediat lokale në Prizren prej kohësh përballen me sfidën e mbijetesës, shkaku i të hyrave të kufizuara financiare nga marketingu. Situata e krijuar si...

Pas Haxhi Shalës, AAK-së i bashkohet edhe një asamblist i NISMA-së në Malishevë

Asamblisti komunal i Malishevës nga radhët e Nisma Socialdemokrate, Luan Kryeziu ka aderuar në Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Lajmin e ka bërë të...

Ermina Lekaj-Përlaskaj nga Prizreni e fiton mandatin e deputetes në Kroaci

Shqiptarja nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka fituar mandatin e deputetes në zgjedhjet që janë mbajtur dje në Kroaci. Lajmin e ka bërë të ditur përmes...

Haxhi Avdyli ofshanë: Ah ku je katandis LDK’ja ime

Deputeti i LDK’së Haxhi Avdyli ka reaguar pas përplasjes së në Kuvend të dy anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Debati sonte në Kuvend...

Lajmi i fundit: 22 raste të reja me COVID-19 në Prizren

32 TË SHËRUAR DHE 207 RASTE ME COVID-19! Sot më 09 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Dyshoi se ishte prekur nga koronavirus, Afërdita Dreshaj publikon rezultatet e testit

Afërdita i është nënshtruar testit për koronavirus. Modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj ka rezultuar negative në testin për koronavirus. Këtë gjë ajo e bëri të ditur...

I akuzuari për kanosje në Kroaci, pezullohet procedura ndaj tij

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka pezulluar procedurën penale ndaj të akuzuarit për kanosje, Robert Berisha. Gjykatësi i rastit, Lulzim Paçarizi, një...

Vijnë në jetë 16 fëmijë në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, gjatë ditës së djeshme kanë ardhur në jetë 16 fëmijë, shkruan PrizrenPress. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit,...

Në Prizren 29 gjoba të shqiptuara ndaj bizneseve të gastronomisë

Zyrtari nga Komuna e Prizrenit, Islam Thaçi për RTV Dukagjinin ka thënë se si pasojë e mosrespektimit të masave nga objektet afariste të gastronomisë...

Pandemia godet turizmin kulturor

Situata ku gjendemi prej përhapjes së covid-19, ka goditur rëndë turizmin kulturor. Kalatë, muzetë dhe sitet arkeologjike po vuajnë mungesën e vizitorëve, duke shënuar...

Mbyllet gastronomia nga ora 21:00 deri 5:00 të mëngjesit

Në takimin që pati kryeministri Avdullah Hoti me krerët e institucioneve shëndetësore ka marrë disa vendime. Ndër to është edhe mbyllja e lokaleve të gastronomisë...

Lajmet e Fundit

Në Prizren 29 gjoba të shqiptuara ndaj bizneseve të gastronomisë

Zyrtari nga Komuna e Prizrenit, Islam Thaçi për RTV Dukagjinin ka thënë se si pasojë e mosrespektimit të masave nga objektet afariste të gastronomisë...

Prizreni me 16 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se të premten në Komunën e Prizrenit janë konfirmuar 16 raste të reja...

Haxhi Avdyli ofshanë: Ah ku je katandis LDK’ja ime

Deputeti i LDK’së Haxhi Avdyli ka reaguar pas përplasjes së në Kuvend të dy anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Debati sonte në Kuvend...

Flet Xhavit Ukaj, deputeti që iu vërsul Osmanit, tregon arsyen e veprimit të tij

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, ka folur për Express lidhur me incidentin që ndodhi në...

Deputeti i LDK-së Xhavit Ukaj, i vërsulet Vjosa Osmanit

Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së kuvendit, Vjosa Osmanit. Menjëherë pas veprimit të tij është ndërprerë senaca e Kuvendit të Kosovës. “Ndërpritet...