12.2 C
Prizren
E enjte, 9 Korrik, 2020

Shpallet konkursi për mësimdhënës në Prizren

Drejtoria e Arsimit ka shpallur konkursin për mësimdhënës, shkruan “PrizrenPress”.

Konkursi është shpallur sot dhe do të mbetet i hapur deri më 22.08.2018.

KONKURS
për vende të lira pune për vitin shkollor 2018/2019

SHFMU “Dëshmorët e Zhurit”
– Dy mësimdhënës klasor gjerë më datën 31.08.2019
– Një mësimdhënës të Gjuhës Gjermane me 17 orë mësimore në javë (8 orë në Zhur, 5 orë në
Vlashnje dhe 4 orë në Vërmicë) gjerë më 31.08.2019

SHFMU ’’Heronjët e Lumës’’- në Vërmicë
– Dy mësimdhënës të klasor gjerë më datën 31.08.2019

SHFMU ’’Ibrahim Fehmiu’’- në Laxhen Arbana-Prizren
– Dy mësimdhënëse klasor gjerë më datë:31.08.2019.
– Një mësimdhënës të TIK-ut për 15 orë në javë gjerë më 31.08.2019
– Një mësimdhënës të Gjuhës Gjermane me 10 orë mësimore në javë, gjerë 31.08.2019

SHFMU ’’Hysni Temaj’’- në Kushnin
– Një mësimdhënës klasor gjerë më datën 31.08.2019

SHFMU ’’Nefit Jusufi’’- në Skorobisht
– Një mësimdhënës klasor gjerë më datën 31.08.2019

SHFMU “Pjetër Budi” në Lugizhd të Hasit
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018

SHFMU “Zenun Coçaj” në Gjonaj
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018

SHFMU “Mushnikova” në Mushnikovë / Paraleleja e ndarë fizike në Gornje Selo
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018

SHFMU “Haziz Tolaj” në Prizren
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018

SHFMU “Mithat Frashëri” në Krajk
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018

SHFMU “Naim Frashëri” në Vlashnje
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.08.2019
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018
– Një mësimdhënës të TIK-ut, me plotësim norme në SHFMU “Motrat Qiriazi” në Prizren,
gjithësejt 14 orë, gjerë më datën 31.08.2019

SHFMU “Dëshmorët e Vërrinit” në Billushë
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.08.2019

SHFMU “Vllezërit Frashëri” në Planejë/ Paralelja e ndarë fizike në Gorozhup
– Një mësimdhënës klasor me kohë të caktuar / 31.12.2018

SHFMU “Fadil Hisari” në Prizren
– Një mësimdhënës të Gjuhës Gjermane me 21 orë mësimore në javë (8 orë në shkollën “Fadil
Hisari”, 5 orë në shkollën “Mustafa Bakiu”, 4 orë mësimore në shkollën “Xhevat Berisha” dhe
2 orë në shkollën “Lidhja e Prizrenit) gjerë më 31.08.2019

SHML “Luciano Motroni” në Prizren
– Dy mjekë të përgjithshëm me 20 orë mësimi më javë, gjerë më 31.08.2019
– Një mjekë të përgjithshëm me 12 orë mësimi në javë, gjerë më 31.08.2019
– Një mjekë të përgjithshëm me 20 orë mësimi në javë, gjerë më 31.08.2019 – Gjuhën boshnjake
– Një mjekë të përgjithshëm me 10 orë mësimi në javë, gjerë më 31.08.2019 – Gjuhën turke

SHML “Ymer Prizreni” në Prizren
– Një mësimdhënës për lëndën teknologji ushqimore, gjerë më 31.08.2019

SHML “Remzi Ademaj” në Prizren
– Një mësimdhënës për Lëndën e Matematikës për 14 orë në javë, gjerë më 31.08.2019

SHML “Gjon Buzuku” në Prizren
– Një mësimdhënës për Lëndën e Matematikës për kohë caktuar 31.01.2019
– Një mësimdhënës për Gjuhën Angleze në Gjonaj – 31.08.2019
– Një mësimdhënës për Gjuhën Gjermane në Gjonaj – 31.12.2018
– Një mësimdhënës për Lëndën Edukatë Fizike dhe Shëndeti në Gjonaj – 31.08.2019 / 16 orë
– Një mësimdhënës për Lëndën e Matematikës në Gjonaj dhe Romaj / 31.08.2019
– Një mësimdhënës për Gjuhën Gjermane në Romajë – 31.08 2019 – 13 orë në javë;
– Një mësimdhënës për Lëndën e Informatikës / TIK Romaj – 31.08.2019 / 13 orë në javë
– Një mësimdhënës për Lëndën Edukatë Fizike dhe Shëndeti në Romajë – 31.08.2019 / 16 orë
Kushtet:
Për të gjitha vendet e punës kërkohet kualifikimi përkatës profesional, sipas Udhëzimit
Administrativ nr. 10/2018-Normativi mbi kuadrin profesional të arsimit të përgjithshëm,
Udhëzimit Administrativ nr. 05/2015-normativi për mësimdhënësit e arsimit profesional.
Dokumentacioni:
Kopjen e vërtetuar të diplomës
Nostrifikimin nëse kandidati e ka të kryer shkollimin jashtë Kosovës.
Dëshminë mbi përvojën e punës.
Referencë për rezultatet në punë.
Trajnimet profesionale.
Certifikatën e lindjes.
Kopjen e letërnjoftimit.
Certifikatën shëndetësore të lëshuar nga një institucion publik shëndetësor me të cilën
dëshmohet gjendja e tij/saj shëndetësore (kandidati e sjell pasi të pranohet në marrëdhënie
pune).
Vërtetimin nga Policia e Kosovës se kandidati nuk ka qenë i dënuar për krim, dhunë ose
vepra të padenja që përfshijnë fëmijët.
Aplikacionet merren në DKA dhe dorëzohen të plotësuara së bashku me dokumentacionin
e kërkuar në DKA.
Konkursi mbetet i hapur deri më datë 22.08.2018
Dokumentacioni i kompletuar për konkurrim nuk iu kthehet kandidatëve.
Drejtoria e Arsimit në Prizren
Drejtori / Skender Susuri
________________________

- Advertisement -

Më Shumë

Katër persona të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se edhe katër persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në Klinikën Infektive, duke...

Plagoset një person në Mushtisht të Suharekës

Të premten rreth orës 23:40 në fshatin Mushtisht të Suharekës, një person ka gjuajtur me armë në drejtim të viktimës të cilin e ka...

Prizreni e ka numrin më të madh të të vdekurve nga COVID-19

Dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 73 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 3 mijë e 64 numrin e përgjithshëm...

Ja pse të gjithë po flasin për fejesën e vajzës së regjisorit të njohur Steven Spielberg

Familja Spielberg ka një arsye të madhe për të festuar këtë fundjavë: Destry Allyn Spielberg është fejuar! Vajza më e vogël e regjisorit të njohur...

Liverpool dhe Thiago arrijnë marrëveshje

Liverpool ka arritur marrëveshje me yllin e Bayern Munich-it, Thiago Alcantara, kurse gjiganti gjerman nuk do e ndalojë këtë lëvizje. Spanjollit i skadon kontrata në...

Shuhet Morricone, kompozitori i jashtëzakonshëm!

 Enio Morikone, fituesi i çmimit “Oscar” vdiq në moshën 91-vjeçare. Kompozitori italian, i cili numëron më shumë se 500 filma, shtatë me bashkatdhetarin e...

Malishevë, rrahen tre persona mes vete

Tre persona janë arrestuar nga ana e Policisë së Kosovës, pasi që të njëjtit dyshohet se pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes vete. Incidenti...

Prej javës së ardhshme, gjoba ndaj atyre që s’respektojnë masat

Pasi qytetarët nuk po iu binden thirrjeve për të respektuar masat në luftë ndaj COVID-19, hapi i ardhshëm do të jetë ndarja e gjobave....

Prizren: Ushtroi dhunë psikike vazhdimisht ndaj bashkëshortes dhe të bijës, arrestohet

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren pasi që i njëjti në vazhdimësi ka ushtuar dhunë psikike ndaj bashkëshortes dhe të bijës...

Policia e Kosovës rrethon Klinikën Infektive të QKUK-së

Forca të shtuara të Policisë së Kosovës kanë zbarkuar në mëngjesin e së dielës në Klinikën Infektive të QKUK’së. Ende nuk dihet arsyeja e pranisë...

Shënohet rasti i parë i vdekjes nga pickimi i rriqrave në Malishevë

Një person i moshës 44-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmë si pasojë e infektimit nga pickimi i rriqrave. Lajmi u bë i ditur nga vet...

Lutja e Haskukës

  Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka i është lutur qytetarëve që të kenë kujdes ndaj COVID-19. Sipas tij, fundjava e kaluar ishte më e rënda. Postimi i...

42 eurodeputetë i kërkojnë Macronit e Ruttes liberalizimin e vizave për Kosovën

Gjithsej 42 deputetë të Parlamentit Evropianë kanë kërkuar nga kryetari i Francës, Emmanuel Macron dhe kryeministri i Holanës, Mark Rutte, që të mos bëhen...

934 persona të pickuar nga rriqrat në Malishevë

Pos pandemisë së COVID-19, Kosova po përballet edhe me situatën epidemiologjike të etheve hemorragjike. Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani thotë se këtë vit ende nuk...

ATK: Tejkalohet projeksioni i të hyrave edhe për muajin qershor

Administrata Tatimore e Kosovës vlerëson se rikthimi në normalitet i deklarimit dhe pagesës së tatimeve, ka reflektuar edhe në muajin qershor. Sipas ATK, vërehet rritje...

Inspektorati i Malishevës njofton pronarët e lokaleve se nuk lejohet organizimi i dasmave dhe ahengjeve

Drejtoria e Inspektoratit në Komunën e Malishevës, sot edhe njëherë përmes mjeteve të informimit, ashtu sikur janë njoftuar edhe drejtpërdrejtë, i njofton publikisht të...

Lajmet e Fundit

Pandemia nuk i ndal kosovarët të shkojnë në Shqipëri, këto janë statistikat për 11 ditë

Pavarësisht pandemisë kosovarët edhe këtë vit kanë vazhduar drejt Shqipërisë për t’i kaluar pushimet verore. Bazuar në të dhënat e Policisë së Kosovës drejtuar arbresh.info...

Oxfam paralajmëron se uria gjatë Covid-19 mund të vrasë më shumë sesa virusi

Oxfam ka paralajmëruar se, deri në fund të vitit, “12,000 njerëz në ditë mund të vdesin nga uria e lidhur me Covid-19 – potencialisht...

Malishevë: Prej 5 mostrave, tri raste rezultuan negativ dhe dy pozitiv në testin për COVID-19

Dje janë bërë pesë teste nga Malisheva, për COVID-19, prej tyre 3 kanë rezultuar negativ, ndërsa dy kanë rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Rastet...

OVL UÇK sot organizon protesta në të gjitha qytetet e Kosovës

Organizata e Veteranëve të Luftës organizon sot protesta në të gjitha qytetet e vendit tonë në shenjë kundërshtimi ndaj propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj...

Opozita akuzon ekzekutivin e Prizrenit për shpenzime të luksit

Partitë politike opozitare në Prizren nuk janë pajtuar me mënyrën e shpenzimit të parasë publike nga qeveria komunale gjatë vitit të shkuar. Sipas opozitarëve, ekzekutivi...