9.3 C
Prizren
E martë, 26 Maj, 2020

Vjosa Osmnai në Korishë të Prizrenit: Unë s’e kam keqpërdorur kurrë besimin tuaj (Foto)

Pas vizitës në fshatin Gjonaj të Prizrenit, kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani e ka vizituar edhe fshatin Korishë.

Nga aty, Osmani përmendi burrështetasit amerikanë Bill Clinton dhe Tony Blair të cilët, sipas saj, e kanë vlerësuar lartë figurën e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.

“Kur presidenti Bill Clinton dhe kryeministri Tony Blair vinin në Kosovë na thonin politikani më këmbëngulës që kanë njohur ndonjëherë ishte dr. Rugova. Ai komunikonte butë, por argumentonte thellë. Ai na e krijoi modelin çfarë është këmbëngulësia dhe çfarë është besimi”.

Osmani ka folur edhe për nevojën e Kosovës për politikanë këmbëngulës dhe vizionarë që secilit qytetar ja mundësojnë që ta realizojë ëndrrën e tij në Kosovë.

“Sot na duhen politikanë që t’i mbrojnë institucionet nga krimi dhe korrupsioni, politikanë që janë këmbëngulës, të cilëve, sikur thoshte Dr. Rugova ‘kokën mund t’ua ndërroni, por mendjen kurrë’”.

Ajo ka thënë se LDK-ja e bën qeverinë me njerëz që i përkulen vetëm qytetarit, por jo krimit, njofton Klan Kosova.

“Unë s’e kam keqpërdorur kurrë besimin tuaj. Asnjë hap i qeverisë së ardhshme s’do të bëhet pa ju, sepse për mua posti i kryeministrit nënkupton shërbim dhe jo privilegj”, ka premtuar  Osmani para banorëve dhe aktivistëve të LDK-së në Korishë të Prizrenit.

- Advertisement -

Më Shumë

Besa e shqiptarëve

Nga: Lovro Mihaçeviq (1883-1907) Përktheu (fragment nga vepra “Nëpër Shqipëri): Anton Filipaj Për të dëshmuar çfarë ështê besa shqiptare, po rrëfej edhe njê shembull. Një të...

Prizren: Aktakuzë për armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve me inicialet M.P., dhe R.D., për shkak të dyshimit...

Rivaldo flet hapur, lëshon deklaratën e papritur për Gareth Bale

Legjenda e Brazilit, Rivaldo, ka marrë vëmendje të madhe në media me deklaratën e tij më të fundit. Ish-futbollisti i Barcelonës ka folur për...

Komuna e Prizrenit pranon donacion 200 pako ushqimore dhe 5 ton miell për familjet në nevojë

Komuna e Prizrenit sot ka pranuar një donacion prej 200 pakove ushqimore dhe 5000kg miell, të cilat janë dhuruar nga organizata Qatar Charity, për...

Breshëri mbrëmë në Suharekë shkaktoi dëme të mëdha

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se reshjet e mbrëmshme kanë shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi. Muharremaj thotë se dëme të...

Dyshohet për keqpërdorime, shtyhet ekzekutimi i pagesave nga Pako Emergjente

Ekzekutimi i pagesave prej 170 euro nga Pako Emergjente Fiskale, për muajin prill do të shtyhet për shkak të rritjes së numrit të atyre...

Detaje për gjashtë të infektuarit me COVID-19 nga Romaja e Prizrenit (Video)

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike sonte ka bërë të ditur se gjashtë rastet e reja me Covid 19, janë nga komuna e Prizrenit, saktësisht...

Munishi: Po bëjnë hajgare me jetët tona, askund në botë si në Kosovë!

Ismet Munishi nuk ka të ndalur. Ai po vazhdon ta kundërshtojë rinisjen e aktiviteteve futbollistike në Kosovë me lejen që institucionet shëndetësore ia dhanë...

Mësimdhënësit e pensionuar në kohë pandemie vazhdojnë të punojnë pa para

SBASHK kërkon që pensionistët të paguhen shtesë përveç pensioneve. Qeveria zotohet so do të miratojë kërkesën e SBASHK në koordinim me Ministrit e linjës Mësimdhënësit të...

Borë në Prevallë (Foto)

Rënia e temperaturave ditëve të fundit ka bërë që në viset malore të ketë sërish rënie të borës. Reshje të borës kanë rënë edhe mëngjesin...

Kuvendari i PDK-së në Prizren kërkon seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

Kuvendari i PDK-së në Prizren, Getoar Besimi, kërkon mbajtjen e një seace të jashtëzakonshme të Kuvendit. Sipas tij, në këtë seancë duhet të diskutohet për...

Policia e Prizrenit merret me identifikimin e personave të tjerë që kontaktuan 12 zyrtarët e infektuar me COVID-19

Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Greqia hap kufijtë për turistët më 15 qershor

Greqia është një ndër shtetet që një pjesë e mirë e ekonomisë varet nga turizmi, rrjedhimisht është ndër më të interesuarat për të kaluar...

Trump: ShBA nuk do të mbyllet më edhe nëse do të ketë një valë e dytë të COVID-19

Presidenti Donald Trump vazhdon të bëjë presion ndaj shteteve që të rihapin bizneset pavarësisht shqetësimeve të vazhdueshme ndaj koronavirusit. Të 50 shtetet kanë njoftuar plane...

Pse iku arsimtari Agim?

Ditar Kabashi  Kur e ndërroi vendin e punës dhe kaloi tek një shkollë tjetër mërzia ime u ngjesh aq sa më ishte zbehur fare kuraja...

Arusha sulmon dy persona në Karapotok të Prizrenit

Dje dy persona për pak kanë mundur të pësojnë keq nga sulmi i një arushe mbi Karapotok të Prizrenit, raportojnë qytetarët në Rtv Besa. Njëri...

Lajmet e Fundit

Suharekë, i dehur kanos dhe pengon policët në detyrë

Në fshatin Grejçec të Suharekës është arrestuar një person pasiqë ka kanosur zyrtarët policor, transmeton PrizrenPress. Në raportin 24 orësh të Policisë bëhet e ditur...

Kadri Veseli kujton martirët e Tusuzit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka përkujtuar masarkrën e Tusuzit në Prizren. Sipas tij, vrasja e tyre 21 vite më parë ishte hakmarrje e egër...

Prizren, dy nëna sjellin në jetë fëmijë binjakë

Dy nëna kanë sjellë në jetë fëmijë binjakë gjatë ditës së djeshme në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, shkruan PrizrenPress. Njëra lindje gemellare...

Ish-ministri Gashi përkujton 27 martirët e masakrës së Tusuzit

Ish-ministri i Ministrisë së Kulturës dhe Sportit, Kujtim Gashi ka përkujtuar 27 martirët, të cilët kanë rënë në masakrën e Tusuzit të Prizrenit, 21...

PDK-ja në Prizren: Përherë përkulemi para martirëve të ‘Tusuzit’

Partia Demokratike e Kosovës në Prizren, ka përkujtuar masakrën në lagjen ‘Tusuz’, në 21 vjetorin e gjenocidit serb, ku u masakruan 27 civilë të...