11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Policia në Prizren realizon 47 urdhëresa gjyqësore për vepra penale

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren shpalli rezultatin e realizimit tw urdhërave gjyqësore për periudhën kohore 15 prill – 19 prill 2024.

“Gjatë kësaj periudhe, autoritetet realizuan me sukses 47 urdhëra gjyqësore për vepra të ndryshme penale në bashkëpunim të ngushtë me Gjykatat Themelore”, njofton policia.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren është vendosur të vazhdojë punën e tyre të palodhshme për ekzekutimin e urdhërave gjyqësore ndaj personave që ende nuk janë përgjigjur thirrjes së gjykatës”.

Përfaqësuesit e policisë  janw  mirënjohës ndaj qytetarëve për bashkëpunimin dhe inkurajuan të gjithë ata që kanë informacion mbi personat e kërkuar nga autoritetet të kontaktojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, ose përmes aplikacionit digital “Lajmëro Policinë” ose përmes numrave të telefonit 192 dhe 029 244-355.

Ky sukses i policisë në realizimin e urdhërave gjyqësore theksohet si një hap i rëndësishëm drejt sundimit të ligjit dhe sigurisë së qytetarëve në rajonin e Prizrenit.

 

 

 

 

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

 

 

 

Më Shumë

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit