9.1 C
Prizren
E diel, 5 Prill, 2020

Zyrtare: Kjo është lista e kandidatëve të PDK-së për deputetë

PDK ka prezantuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë e cila kryesohet nga kandidati për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli.

Ajo që bie në sy është se lista e PDK-së ka 68 kandidatë që garojnë për herë të parë dhe mbi 40 kandidatë nën moshën 40 vjeçare.

Siç kishte paralajmëruar Kadri Veseli, kandidatët e PDK-së janë pa aktakuza për korrupsion dhe nepotizëm.

Më poshtë lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga PDK:

1 Kadri Veseli
2 Hajredin Kuqi
3 Eliza Hoxha
4 Enver Hoxhaj
5 Valon Murati
6 Besa Ismaili-Ahmeti
7 Memli Krasniqi
8 Bedri Hamza
9 Blerta Deliu-Kodra
10 Uran Ismaili
11 Xhavit Haliti
12 Safete Hadergjonaj
13 Butrint Batalli
14 Bajrush Xhemaili
15 Valdete Idrizi
16 Mërgim Lushtaku
17 Elmi Reçica
18 Ganimete Musliu
19 Migjen Kelmendi
20 Abelard Tahiri
21 Evgjeni Thaçi-Dragusha
22 Kujtim Gashi
23 Shaqir Totaj
24 Sabiha Shala
25 Idriz Vehapi
26 Fatmir Xhelili
27 Dhurata Hoxha
28 Ramë Buja
29 Andin Hoti
30 Ariana Musliu-Shoshi
31 Ferat Shala
32 Bajram Mulaku
34 Floretë Zejnullahu
34 Hajdar Beqa
35 Sejdi Hoxha
36 Mexhide Mjaku-Topalli
37 Rrustem Mustafa
38 Ramë Vataj
39 Aurora Bakalli
40 Fehmi Mujota
41 Hisen Berisha
42 Luljeta Veselaj-Gutaj
43 Naim Fetahu
44 Arben Bislimi
45 Gentiana Beqa-Ahmeti
46 Raif Qela
47 Izmi Zeka
48 Elmije Plakiqi
49 Fahri Osmani
50 Kurtan Kajtazi
51 Xhevahire Izmaku
52 Shpetim Zhegrova
53 Fadil Beka
54 Urata Tahiri
55 Shqiptar Demaqi
56 Isni Kilaj
57 Selvije Halimi
58 Blerim Latifi
59 Bear Berisha
60 Ymran Fusha
61 Fahrush Azemi
62 Fadil Nura
63 Leonora Morina-Bunjaku
64 Rafet Rama
65 Naim Ismajli
66 Gonxhe Qaushi
67 Gani Halilaj
68 Lulzim Shoshi
69 Suzana Gjergji
70 Petrit Hajdari
71 Ilir Kurtishi
72 Erleta Osmani
73 Ramush Agushi
74 Kadri Kryeziu
75 Kosovare Murseli
76 Fitim Selimi
77 Rrahim Terrnava
78 Egzona Bytyqi
79 Valon Grabovci
80 Bahri Selimi
81 Kaltrina Arifaj
82 Bekim Azizi
83 Esat Jusufi
84 Besa Kuqi
85 ISA AGUSHI
86 Halit Krasniqi
87 Arbresha Syla
88 Fakir Spahiu
89 Novitet Nezaj
90 Ibadete Aahmetaj
91 Ramadan Hoti
92 Shefki Salihu
93 Merita Makolli
94 Nexhmi Muçiqi
95 Muhamet Gjoka
96 Mirjeta Rrukolli
97 Mustaf Grainca
98 Ismet Abdullahu
99 Erlira Mullabazi
100 Florim Kryeziu
101 Halit Zogaj
102 Riad Rashiti
103 Hidaim Rama
104 Faik Geci
105 Migjen Shala
106 Bejtullah Deliu
107 Gazmend Bytyqi
108 Pashk Buzhala
109 Bekim Haxhiu
110 Donjet Bislimi

- Advertisement -

Më Shumë

Teqeja e Madhe e Halvetive në Rahovec dhuroi 100 pako ushqimore dhe 100 thasë miell

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se Teqeja e Madhe e Halvetive, përkatësisht prijësi i saj, Shejh Besim Shehu,...

Malishevë: I prekuri i parë me koronavirus është shëruar

Sipas të dhënave të konfirmuara në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, një pacient nga Komuna e Malishevës, që ishte prekur me COVID-19, është shëruar...

Quni: Një pjesëtar i FSK-së me mision jashtë vendit është infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se asnjë pjesëtarë i FSK-së në Kosovë nuk rezulton i prekur me COVID-19. Megjithatë Quni, në...

Shërohet edhe personi dytë nga Malisheva, i prekur me COVID-19

Bazuar në raportet dhe kontaktet e rregullta me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sonte në ora 21:02, përmes postës elektronike, është konfirmuar...

Vdes legjenda e Atleticos, Capon

Futbollisti legjendar i Atletico Madridit, Jose Luis Capon ka vdekur të dielën në moshën 72-vjeçare, shkaku i pneumonisë që i është shkaktuar nga koronavirusi,...

Kurti i shkon në takim Anton Qunit

Kryeministri në detyrë i ka shkuar në takim sot gjatë ditës njërit nga ministrat e LDK-së në qeverinë e tij. Kurti bashkë ministrin në detyrë...

Zbulohet e dashura e reperit Buta

Ndonëse ka tentuar që jetën private ta mbajë sa më të fshehtë, “Prive.al”, sapo ka zbuluar të dashurën e reperit Buta. Burime për ta kanë...

Anulohet Wimbledon, shkak koronavirusi

Wimbledon është anuluar për herë të parë që nga Lufta e Dytë Botërore për shkak të pandemisë koronavirus. “Ky është një vendim që nuk e...

Petrit Çeku me shokë s’e ndalin muzikën në kapërcime distancash

Kitaristi i shquar Petrit Çeku, nga banesa e tij në kryeqytetin kroat po vazhdon të ndajë për publikun performancat me miqtë e tij në...

Abrashi: Mustafa linçon aktivistët tanë – Thaçi sillet si fëmijë i llastuar

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje Artan Abrashi i ka komentuar zhvillimet politike në vend. Në një lidhje direkte në Klan Kosova, ai ka thënë se kryetari...

“Humbim prej këtyre qelbësirave”, Van Persie rrëfen sekretet e Ferguson

Robbie Van Persie, ish-sulmuesi i Manchester United, ka dhënë një intervistë të gjatë për “Soffot” dhe zbulon shumë gjëra. Mes tyre edhe një ngjarje...

Buxheti i Kosovës rrezikon të humbë rreth 200 milionë euro

Masat që Kosova ka ndërmarrë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, siç janë kufizimet në ushtrimin e aktiviteteve ekonomike, shlyerja dhe shtyrja e obligimeve...

Policia e Prizrenit ndalon deputetin Rasim Demiri

Deputeti Rasim Demiri është ndaluar sot nga policia në Prizren. Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj tha se gjatë kontrollit në një fshat janë...

Arrestohet një person për bixhoz në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren, pasi në lokalin e tij kishte organizuar lojëra të fatit. “Është shoqëruar në stacionin policor, i dyshuari mashkull kosovar,...

U kapën teksa kaluan ilegalisht kufirin në Vërmicë, tri vajza mbyllen në karantinë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë kapur tri vajza, shtetase të Kosovës duke kaluar ilegalisht kufirin nga territori i Shqipërisë për...

Gjashtë të shëruar nga koronavirusi pritet të lirohen sot, dy vazhdojnë të jenë në gjendje të rëndë

Gjashtë persona pritet të lirohen sot pasi të njëjtit kanë rezultuar negativ edhe pas testit të dytë për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar për KOHËN,...

Lajmet e Fundit

Vdes zyrtari i LDK-së në Rahovec

Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Avdullah Hoti ka njoftuar se sot është ndarë nga jeta, kryetari shumevjeçar i nëndegës së LDK-së në Ratkoc e...

“Dikush po do gjakderdhje në Veri për t’i hapur shampajnat e ndarjes së Kosovës”

Shefi i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, përmes një videoje të publikuar në rrjetin social Facebook, ka thënë se politikanë në Serbi e Kosovë...

Selamaj denoncon fabrikimet me “SMS”, thotë se po bëhet në stilin e shërbimeve sllave

Deputeti nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj ka reaguar pas publikimit të disa bisedave të montuara në rrjete sociale në mes të anëtarëve të...

Vendet që i heqin kufizimet do të kenë pasoja më të mëdha ekonomike

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, paralajmëroi se vendet që nxitojnë t’i heqin kufizimet e karantinës rrezikojnë një rënie...

Masa e kufizimit të lëvizjes së lirë të qytetarëve të mbetet në fuqi deri me 12 prill

Qeveria e Kosovës, ka mbajtur mbledhje në të cilën ka vendosur që masa e kufizimit të lëvizjes së lirë të qytetarëve të mbetet në...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!