5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

1 mijë e 853 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 853 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Janë shqiptuar edhe tri gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur edhe 7 aksidente me të lënduar dhe 24 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar edhe 17 persona dhe 14 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

Një tërmet me magnitutë prej 4.6 ballë të shkallës Rihter, është regjistruar mëngjesin e sotëm në Bosnjë dhe Hercegovinë. Këtë e ka bëre të ditur...

Lajmet e Fundit