9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

100 të vrarë në një ditë në Palestinë! Izraeli: Zgjidhja është vetëm demilitarizimi

Palestinezet largohen nga GazaTë paktën 100 palestinezë vdiqën brenda një ditë, ndërsa Izraeli ka përshkallëzuar fushatën ushtarake ndaj Hamasit.

Tanket kanë shkatërruar edhe të vetmin central energjie në Rripin e Gazës, ndërsa kjo ishte dita me bombardimet më të rënda.

Që nga 8 korriku, më shumë se 1100 palestinezë kanë vdekur, shumica civilë.

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu paralajmëroi se kjo do jetë një fushatë e gjatë kundër Hamasit.

Ai tha se zgjidhja e vetme e krizës është demilitarizimi i territorit palestinez.

izr

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në Landovicë të Prizrenit

Një punëtor është lënduar dje në fshatin Landovicë të Prizrenit. Ai është dërguar për trajtim mjekësor në spital. Policia po e heton rastin, përcjell “PrizrenPress”. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ Fsh. Landovicë,...

Kurti në Krushë: Kemi përgjegjësinë që brezat e ardhshëm të mos kalojnë në vuajtet që kemi kaluar ne

Kryeministri Kurti ka bërë sot homazhe në Krushë të Madhe dhe Krushë të Vogël. Pas homazheve ai ka folur para gazetarëve. Ai tha se përkulet me...

Lajmet e Fundit