0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

AAK-ja dhe LDD-ja, nesër emërojnë Lulëzim Kabashin për kryetar të Prizrenit

Lulzim Kabashi LDDLulëzim Kabashi do të emërohet nesër(e hënë) kandidat i AAK-së dhe LDD-së për kryetar të Prizrenit. Tubimi do të mbahet në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren nga ora 12:00.

Emërimi i Kabashit për kryetar të Prizrenit, do të bëhet nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i LDD-së, Nexhat Daci.

Kryetari i AAK-së në Prizren, Fatmir Kastrati, tha se Haradinaj në ora 10: 45 minuta do të takohet me struktuarat e Degës së AAK-së , ndërsa në ora 11:15 minuta do të vizitojë Kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

“ Ndërsa në ora 11:45, Haradinaj do të vendosë lule të freskëta pranë lapidarit të dëshmorëve dhe përmendores së Remzi Ademajt”, tha Kastrati.

Lulëzim Kabashi, në zgjedhjet e 3 nëntorit të këtij viti, do të jetë kandidat i përbashkët i koalicionit LDD-AAK për kryetar të komunës së Prizrenit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për “Kobrën” dhe pesë të tjerët

Prokuroria Themelore në Prizren, ka kërkuar vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj Dibran Hoxhën dhe pesë të pandehurit të tjerë, të dyshuar për vrasjen...

Apeli e kthen në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren. Më 1 qershor 2022, gjatë kontrollit të automjetit...

Lajmet e Fundit