4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

2 raste të reja janë regjistruar nga 57 testimet e bëra, njofton IKSHPK.

3 persona janë shëruar, derisa aktualisht janë 64 raste aktive.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

 

Më Shumë

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Lajmet e Fundit