5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Rahoveci organizon kuiz diturie për pavarësi (VIDEO)

Disa nxënës në Rahovec janë duke u testuar për njohuritë e tyre në lëndën e historisë, një ditë para shënimit të përvjetorit të 14-të të Pavarësisë së Kosovës.

Drejtori i Arsimit në komunën e Rahovecit, Avdi Morina, tha se tri vendet e para të këtij kuizi do të fitojnë libra të historisë.

“Ne sot kemi organizuar kuizin e diturisë për klasës e 12-ta në lëndën e historisë në prag të festës së 14 shkurtit. Ky është njëri në kuadër të shumë aktiviteteve për të shënuar Ditën e Pavarësisë”.

“Këta nxënës janë më të mirët në lëndën e historisë të klasave të 12-ta të tri shkollave të mesme në Rahovec dhe kemi paraparë që si shpërblim për tri vendet e para t’ju dhurojmë libra të historisë”, tha Morina.

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Është arrestuar një person i kërkuar në Prizren. Ai është dërguar në burgun e Dubravës. Prizren 21.11.2022-17:00. Në bazë të dy urdhëresave lëshuar nga gjykata, është...

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Lajmet e Fundit