35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

16 të vrarë nga sulmet ruse me raketa në Ukrainë

Të paktën 16 civilë ukrainas janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një varg sulmesh ruse me raketa në tregun kryesor në Kostiantynivka të Ukrainës

Më Shumë

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

E goditi dera e hekurit, vdes trevjeçari në Rahovec

Një fëmijë trevjeçar ka vdekur në Rahovec pasi siç njofton policia, dyshohet se aksidentalisht një derë e hekurtë e mbështetur nga muri është rrëzuar...

Lajmet e Fundit