3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

2 janari: Policia arreston 19 persona e ndan afër 2 mijë tiketa për kundërvajtje

Në 24-orëshin e fundit janë raportuar për 77 aksidente, ku 56 prej tyre janë me dëme materiale, ndërsa 21 janë më të lënduar.

Me tej, janë edhe 1811 tiketa të shqiptuar për kundërvajtje.

Policia e Kosovës gjithashtu ka njoftuar se ka arrestuar 19 persona, ndërkaq në mbajtje janë dërguar 14.

Më Shumë

Dëshmitari i radhës përmend këta emra, thotë se ishin drejtues të sulmit të ndodhur më 1998 në Rahovec

  Dëshmitari i 46-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve, ka thënë se drejtues të sulmit të...

Elldin Uglari emërohet zëvendësministër i Zhvillimit Rajonal

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Elldin Uglarin, zëvendësministër të Zhvillimit Rajonal. "Kryeministri Kurti e uroi z. Uglari për detyrën dhe...

Lajmet e Fundit