15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

2014 nis me ‘The Secret Life of Walter Mitty’

mittyben‘The Secret Life of Walter Mitty’ është premiera e parë botërore për këtë vit, e cila u shfaq sot në kinemanë ABC në Prishtinë.

Regjisori Ben Stillerm, sjell një film plot aventurë, komedi e dramë përmes personazhit Walter Mitty.
Në këtë film mjaft atraktiv, Mitty fillimisht është vetëm një ëndërrimtar i cili futet në botën plot fantazi të përcjellur me heroizma, aksione të shumta dhe romancë.

Por, dalëngadalë ai kthehet në realitet dhe udhëton në të gjithë botën, derisa përfundon duke përjetuar me të vërtetë një aventurë të pa imagjinueshme.

Në filmin një orë e 54 minuta, në regjinë e Stillerm, luajnë aktorët Kristen Wig, Shirley MacLaine, Adam Scott, Kathryn Hahn, Sean Penn etj.

Publiku Kosovar premierën për sekretin e jetës së Uolter Mit, mund ta ndjekin sonte prej orës 20:00, në hapësirat e kinemasë ABC./Kosovapress/

Më Shumë

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Trotuarët me kalldrëm në Prizren: Një hap drejt identitetit autentik të qytetit

Po vazhdojnë punimet në shtrimin e trotuareve me kalldrëm në pjesën e vjetër të qytetit të Prizrenit. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ “Me një histori të pasur, Prizreni po e...

Lajmet e Fundit